Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
Fakultativní výlety

Opravdový Kypr
Pokud navštívíte Kypr, měli byste absolvovat tři věci. Navštívit hrad Kolossi, projít se ve 2000 let starém amfiteátru a ruinách v Kuriu a ochutnat skvostné víno z místní vinařské oblasti. Toto vše Vám umožní autobusový výlet, během kterého se navíc ve vesnici Monagri dozvíte, jak se připravuje tradiční olivový koláč a v další kyperské vesnici Omodhos uvidíte, jak se zde lisuje víno. Výlet je spojen i s obědem s kyperskými specialitami servírovanými v typickém vesnickém domě ve Vouni.

Neobjevený sever
Více než 33 roků nebylo možné navštívit oblasti severního Kypru v turecké části ostrova. Tento výlet Vám dá příležitost spatřit tato nedotčená místa. V bývalém hlavním městě Nicosii projedete původním benátským opevněním a překročíte hranici, za kterou objevíte naprosto odlišný styl života. Vyjedete do pohoří Pentadaktylos s ruinami kdysi slavného opatství Bellapais a krásnými výhledy na pobřeží a město Kryenia. Navštívíte toto přístavní město, jehož hlavní ozdobou je přístav a hrad na konci opevnění přístavu. Výlet je zajištěn i s obědem.

Jeep safari
Výlet v Land Roverech se zkušenými řidiči Vás zavede do srdce ostrova, pohoří Trodos porostlého piniovými lesy a i v létě příjemně osvěžujícího. Přijedete až ke slavnému klášteru Kykkos, založenému roku 1092, kde můžete obdivovat restaurované fresky i zlaté ikony, barevné mozaiky. Během projížďky spatříte krásné výhledy na okolní krajinu. Výlet je spojen i s obědem.

Lenivý den na lodi
Relaxaci a zábavu Vám přinese vyjížďka lodí, při které budete plout podél pobřeží z Pafosu směrem k jedné z nejkrásnějších zátok Coral Bay a k mořským jeskyním. V blízkosti letoviska Akamas loď zakotví u krásné zátoky a budete mít možnost se osvěžit v křišťálově čisté vodě, zaplavat si, potápět se a poté třeba relaxovat na palubě lodi a pozorovat okolní pobřeží.

Pafos – ptačí a zvířecí park
Jednou z nejnovějších atrakcí Kypru je ptačí a zvířecí park v Pafosu. Můžete zde spatřit nejen exotické papoušky, tukany, sovy, dravce či pávy ale i zebry, antilopy, gazely, obří želvy a další zvířata. To vše v krásné přírodě osvěžené vodopády. Zejména pro rodiny s dětmi bude tato návštěva patřit k atraktivním zážitkům.

Vodní park Afrodite
Vodní park Aphrodite v Pafosu patří k nejvyhledávanějším atrakcím na Kypru. Mladí i staří, plavci i neplavci, všichni si zde najdou zábavu a příjemně stráví horký den.

Západ slunce z katamaranu
Tento výlet na moře Vám poskytne příležitost vidět ostrov z vodní hladiny při západu slunce. Plavba na katamaranu je spojena s podvečerním koupáním, možností šnorchlování nebo jízdy na kanoích. Tyto zážitky lze kombinovat i se službami dobře vybaveného bufetu a příjemným posezením se skleničkou drinku a pozorováním západu slunce nad vodní hladinou.

Potápění
Ať už jste pokročilí či začátečníci, můžete absolvovat kurz potápění, zažít první ponory s kompletním potápěčským vybavením, případně i absolvovat kurz potápění zakončený předáním osvědčení pro potápěče.

Šnorchlování
Milovníkům tohoto způsobu pozorování podmořského života doporučujeme, aby se věřili zkušeným odborníkům a nechali se zavézt na ta nejkrásnější místa pro šnorchlování. Může se zúčastnit každý a ani začátečníci se nemusí obávat, neboť o Vás budou pečovat kvalifikovaní instruktoři.

Informace

Video z KypruJedno z nejpůvabnějších letovisek a jediné město na ostrově, které si zachovalo svou původní identitu a nebylo pohlceno rychlou turistickou výstavbou. Velmi příjemné, přátelské a starobylé městečko se stylovými tavernami, kavárnami, restauracemi a obchody. Pafos, hlavní město západní části ostrova Kypr je prodchnuté historií. Celé město je díky svým četným historickým památkám zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Mezi jeho poklady patří bezesporu nádherné mosaiky v Dionysově, Theseově a Aionově vile, které zůstaly skvěle zachovány 16 staletí pod vrstvou hlíny. Další pozoruhodností jsou záhadné krypty a jeskyně, hrobky králů, sloup, u kterého byl údajně připoután a bičován Svatý Pavel, Byzantské muzeum a další. Centrem letoviska je kouzelný přístav u Pafoské pevnosti, lemovaný kavárnami a tavernami s otevřenými terasami, ze kterých můžete nad talířem plným všelijakých dobrot pozorovat cvrkot na molu. Může se vám poštěstit shlédnout i zábavnou scénku s číšníky a místními drzými pelikány, kteří se snaží dostat ke stolu a něco dobrého sezobnout. A bylo to právě pafoské pobřeží, na kterém se z mořské pěny zrodila krásná Afrodité a dala tak vzniknout mocnému kultu, jež po několik staletí uctívaly i okolní země. Mohutná bělostná skála vyčnívající z moře se jmenuje „Petra tou Romiou“ neboli Venušina skála. Určitě si nezapomeňte vzít plavky, protože v křišťálově průzračné vodě si nádherně zaplavete a snad najdete i oblázek ve tvaru srdíčka, které nosí lásku a na pláži se nacházejí v překvapivém množství. Skalnaté rozeklané pobřeží je v okolí Pafosu narušováno písčitými i oblázkovými plážemi, mezi nimiž jsou i dvě snad nejvyhledávanější pláže ostrova – již zmiňovaná oblázková pláž zrození bohyně Afrodity (Petra tou Romiou) a písečná pláž Coral Bay se zlatavým jemným pískem nacházející se asi 10km od Pafosu.

Ubytování - hotely

Letovisko Pafos
Hotel Queens Bay*** - hotel přímo u moře s ideálními podmínkami pro odpočinek a relaxaci. Široké hotelové zázemí, za příplatek pokoje s výhledem na moře, velká zahrada s bazény, dětským koutem, tenisovými kurty. 1. dítě na přistýlce má pobyt zdarma (platí jendopravu). Možnost pobytu ALL INCLUSIVE.
Hotel Kefalos Beach*** - hotelový komplex přímo u pláže, oblíbené ubytování ve studiích v jednopatrových domcích, polopenze v hotelové restauraci - švédské stoly. Ideální pro pobyt s dětmi. 1. dítě na přistýlce má pobyt zdarma (platí jendopravu).
Hotel Dionysos Central*** - hotel v centru turistické části letoviska Pafos s ideální polohou blízko pláže, přístavu, archeologických památek i v centru restaurací, kaváren, obchůdků a příjemného turistického ruchu. 1. dítě na přistýlce má pobyt zdarma (platí jendopravu).
Aparthotel Daphne*** - příjemný aparthotel s ideální polohou jen 100 m od promenády a 250 m od pláže a 250 m od přístavu, s možností ubytování ve dvoulůžkových pokojích s možností 1 přistýlky

Nebyly nalezeny žádné zájezdy